Bursa Uludağ Eğitim Semineri (7-11 Haziran 2004)

         Muhakemat Müdür ve Yardımcılarının katılımıyla 7-11 Haziran 2004 tarihleri arasında Bakanlığımız Uludağ Eğitim ve Dinlenme Tesisinde seminer düzenlendi.

         Seminer nedeniyle Bursa Valisi Sn. Oğuz Kaan Köksal ve Bursa Defterdarı  Sn. Fatih Acar ziyaret edildi.

         Hukuk Müşaviri Sn. Çetin Akıncı tarafından düzenlenen bu çalışmaya, 42 Muhakemat Müdürü ve 3 Muhakemat Müdür Yardımcısı katıldı.

          Genel Müdürümüz Sn. Selahattin İnci seminerin ilk gününde bizlerle birlikte olarak 4353 sayılı Yasa Değişikliği çalışmaları konusunda açıklama yaptı. Emekli Hukuk Müşaviri Sn. Kayhan Erten, Hukuk Müşaviri Sn. Hüsnü Tunç Ceyhan, Merkez Müşavir Hazine Avukatları Sn. Özden Gazialem ve Sn. Zeynep Tekin, Daire Başkanı Sn. Memet Polat bilgi birikimlerini katılımcılarla paylaştılar. Seminerde 4353 Sayılı Yasa Değişikliği ile ilgili görüşler tartışıldı, Uluslararası Tahkim Sözleşme ve Davaları, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Davaları ve mevzuat değişikliği nedeniyle ortak sorunumuz haline gelen yargılama giderleri konusunda çalışma yapıldı.

         Çevreyi tanımak ve katılımcıların birbirleriyle olan diyalogunu artırmak amacıyla İznik, Termal, Çınarcık güzergahında gezi yapıldı.

         Seminer ve gezi fotoğraflarını sitemizde yayınlıyoruz. (Fotoğraflar için tıklayınız.)

         Katılımcılar arasında diyalogu, mesleki bilgiyi ve çalışmalarımızda verimi artıracağına inandığımız Seminerlere gelecek dönemlerde de devam edeceğiz.