Adana Karataş Eğitim Semineri (20-28 Mayıs 2004)

         Hiç seminere katılmamış ve mesleğe son yıllarda başlamış olan Hazine Avukatları için 20-28 Mayıs 2004 tarihleri arasında Bakanlığımız Adana Defterdarlığı Karataş Eğitim ve Dinlenme Tesisinde seminer yapıldı.

         Bu çalışma sırasında gösterdikleri yakın ilgi ve destek nedeniyle Adana Valisi Sn. Kemal Önal’a  ve Adana Defterdarı Sn. İhsan Akyol’a  teşekkür ediyoruz.

         Hukuk Müşaviri Sn. Çetin Akıncı tarafından düzenlenen bu çalışmaya, yurt genelindeki il ve ilçelerde görev yapan 127 Hazine Avukatı  katıldı. Emekli Hukuk Müşaviri Sn. Kayhan Erten, Hukuk Müşavirleri Sn. Baran Avcıoğlu ve Sn. Lütfü Savran, Merkez Müşavir Hazine Avukatları Sn. Hüseyin Ten, Sn. Ferhan Sözen, Sn. Nihat Eryılmaz ve Merkez Hazine Avukatı Sn. Vedat Demirci’nin bilgi ve birikimlerini paylaştıkları Seminerde; 4353 sayılı Teşkilat Yasamız, Taşınmaz, Kamulaştırma ve İhale Mevzuatı ile Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Mahkemesi konularında çalışma yapıldı.

         Çevreyi tanımak ve katılımcıların birbirleriyle olan diyalogunu artırmak amacıyla 23 Mayıs 2004 tarihinde Tarsus, Mersin, Erdemli, Kızkalesi, Cennet-Cehennem güzergahında gezi yapıldı.

         Seminer ve gezi fotoğraflarını sitemizde yayınlıyoruz. (Fotoğraflar için tıklayınız.)

        Katılımcılar arasında diyalogu, mesleki bilgiyi ve çalışmalarımızda verimi artıracağına  inandığımız Seminerlere gelecek dönemlerde de devam edeceğiz.